Гацов: Eкономијата зема мал залет замав и по извесно време на пад


Претседателот на Здружение на даночни советници Павле Гацов за Утрински брифинг вели дека со оглед дека се излезени кварталните податоци, очигледно е дека со ...
| | веќе видена | слични

Јавниот долг на земјава ќе расте, а стабилизација, или тој да падне под психолошката граница од 60 отсто од БДП, не се очекува до 2026 година, анализира ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата остави тешки последици на глобалната економија и оттука македонската економија не може да ја третираме како исклучок и јасно е дека опоравувањето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата ја донесе новата фискална стратегија во која планира да го искачи јавниот долг на високи 65,9 отсто од домашниот бруто производ (БДП) веќе во следната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пандемиската криза која силно влиајеше на економијата предизвика турбуленции, страдаше реалниот сектор, а македонската економија се уште го плаќа цехот. Додека ...
| | веќе видена | слични

На среден рок, стапките на економски раст ќе надминат 5 проценти, стапката на невработеност ќе се намали на 8,6 проценти, додека стапката на вработеност ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 362 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гацов: Eкономијата зема мал залет замав и по извесно време на пад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: