Британците го забранија рекламирањето за купување на биткоин

Време зa читање: < 1 минутa Маркетинг индустријата во Германија изминатата година беше силно погодена поради пандемија со корона вирусот. Инвестициите наменети ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

По синоќешната седница на Централниот совет на Алтернатива во Тетово, партискиот портпарол, Орхан Муртезани, на прес конференцијата соопшти дека веќе се докажа ...
сите 485 | | | веќе видена

По одлуката на Алтернатива да се вклучи во парламентарното мнозинство, веќе, иако неофицијално, е договорено оваа партија да го предводи Министерството за ...
сите 457 | | | веќе видена

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани, каде ...
сите 320 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 171 | | | веќе видена

Затоа што себично е ако гледаме, нас ни одговара оваа состојба да продолжи да кажеме од партиска гледна точка виза ви Социјалдемократскиот сојуз. Меѓутоа она ...
сите 278 | | | веќе видена

Откако во текот на претходното деноноќие беа регистрирани нови 355 случаи на корона вирусот, вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во Македонија од ...
сите 443 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 265 | | | веќе видена

Епидемиологот Драган Даниловски, во интервју за НОВАТВ, смирува дека дека варијантата омикрон ќе биде последната која ќе не вознемирува. Добра вест е што е ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британците го забранија рекламирањето за купување на биткоин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: