ВМРО-ДПМНЕ: Нов удар за осиромашување на граѓаните - Владата заговара воведување Воен данок

Во Министерството за финансии се заговара воведување на кризен данок, по примерот на воениот данок во 2001 година. Ова значи плаќање на дополнителен процент ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Дали стопанството и граѓаните ќе бидат оптоварени со плаќање и на кризен данок? И кој лаже, дали вицепремиерот Битиќи кој вика дека се разговара за воведување ...
| | веќе видена | слични
10 копии

„ Новиот буџет е развој на нови економии , ребалансот значи пари да се платат вакцините, да се исполни барањето на опозицијата за купување на фингер принтови ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев најави дека ребаланс на буџетот ќе има до крајот на првата половина од 2021, а тоа, вели тој, било најавено уште на крајот од минатата ...
| | веќе видена | слични

Прогресивниот данок ќе се врати ама ќе биде поправичен од претходниот пат. Премиерот Заев вели дека нови даноци или зголемување на даноците нема да има, но ...
| | веќе видена | слични

Испраќаме порака на стабилност, нови даноци нема да има. Можни се нови намалувања од последниот квартал на годинава. Мај ќе го завршиме со 200 милиони евра ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев ќе поднесе измени на закон со кој ќе овозможи извоз на канабис за поголем профит на фирмата на својот братучед, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Реакцијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 403 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 258 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 86 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 148 | | | веќе видена

Седумнаесет лица од вчерашната статистика не биле починати во последното деноноќие, изјавуваат од Министерството за здравство. Вчера беше соопштено дека во ...
сите 262 | | | веќе видена

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев испрати поздрав од Кавадарци, каде викендов го поминал работно на гроздобер. Вели, градот ми буди убави ...
сите 143 | | | веќе видена

Експертите на Центарот за меѓународна соработка на Естонија, кој функционира под министерството за надворешни работи на официјален Талин, од денеска, според ...
сите 489 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 169 | | | веќе видена

Четворица ученици од штипските основни и средни случаи се потврдени како позитивни случаи на коронавирусот во текот на викендот, а има и по еден наставник и ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Нов удар за осиромашување на граѓаните - Владата заговара воведување Воен данок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: