Колку чини животот: Како одработеа приватните болници и лабораториите во корона година?

И тие што забележуваат дека направиле многу пари забораваат дека здравјето нема цена, животот е бесценет, а парите се само средство. Лани најголемите приватни ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата на коронавирусот им донесе шанса за остварување на огромни приходи и добивки на приватните лаборатории и болници. Со оглед на преоптовареноста на ...
| | веќе видена | слични

Статистичкото истражување на порталот Pari.com.mk во соработка со платформата БизнисМрежа.мк. кое прикажува колку заработиле приватните болници во корона ...
| | веќе видена | слични

Минатата година доминантно место во македонската економија имаа и приватните здравствените установи, односно приватните болници и дијагностички лаборатории, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За пет месеци Царинската управа наплатила приходи поголеми за безмалку 20 отсто од истиот период лани, објави Горан Сугаревски, директор на Царинската управа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 359 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 248 | | | веќе видена

Од доставените извештаи до обвинителството се утврдува дека од починатите во пожарот во тетовската модуларна болница, осум жртви се жени и шест мажи, на ...
сите 250 | | | веќе видена

Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на ...
сите 191 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку чини животот: Како одработеа приватните болници и лабораториите во корона година?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: