Дали од први јуни слободно ќе дишеме на отворен  и ќе се движиме без ограничување?

На денешниот состанок Комисијата за заразни болести ќе реши дали ќе има олабавување на мерките од 1 јуни . Покрај носењето на маски на отворено членовите ќе ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Нема влошување на епидемиолошката состојба и нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. И вчера како и претходните денови се регистрирани мал ...
| | веќе видена | слични

И вчера како и претходните денови се регистрирани мал број новозаразени, а се намалува и бројот на починати како последица од Ковид-19. Доколку продолжат овие ...
| | веќе видена | слични

Нема влошување на епидемиолошката состојба и нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. Ситуацијата со пациенти заразени со Ковид-19 се ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести ќе се состане пред 15-ти јуни и ќе разгледува дали има услови за укинување на полицискиот час. Доколку бројот на новозаразени и ...
| | веќе видена | слични

Нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. Следниот состанок на Комисијата за заразни болести ќе биде пред 15 јуни, а дотогаш ќе работиме со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
сите 158 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 289 | | | веќе видена

Модуларните болници се безбедни и градени согласно стандардите. Тие се истиот тип како и насекаде во светот. Тие спасија илјадници животи и во моментот во нив ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали од први јуни слободно ќе дишеме на отворен  и ќе се движиме без ограничување?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: