Нови 5 хоспитализирани лица во ковид центрите во Скопје – еве колку вкупно се лекуваат во главниот град

24 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 5 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 137 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во велешката болница моментално се хоспитализирани девет пациенти, од кои тројца се позитивни на Ковид и шест пациенти со негативен тест, но задржани на ...
| | веќе видена | слични
12 копии
3 копии
7 копии

Отпуштен е и последниот пациент со компликации од Ковид – 19, кој се лекуваше на Интерното одделение во струшката болница. За пациенти позитивни или суспектни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје и во болниците низ земјава изнесува 209 ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
| | веќе видена | слични

Според информациите на министерството за здравство вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 612 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

На средбата, како што соопштија од Министерството, била истакната потребата што поскоро да се одреди датум за разговори со Европската унија, бидејќи патот на ...
сите 216 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Фијаско на правната држава - вака дел од правниците и ескпертите по кривично право го толкуваат политичкиот договор меѓу Зоран Заев и Африм Гаши со кој дека ќе ...
сите 54 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 5 хоспитализирани лица во ковид центрите во Скопје – еве колку вкупно се лекуваат во главниот град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: