Mицкоски во Прилеп и Могила: Граѓаните се разочарани од погрешните политики на криминалната Власт на СДСМ на централно и локално ниво


Одржавме одлична средба со Месните комитети во Прилеп и Општинскиот комитет во Могила. Граѓаните се разочарани од погрешните политики на криминалната Власт на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Исплатени се субвенциите за произведен и предаден тутун од реколтата 2020 година. На сметките на над 28.000 тутунари се уплатени субвенции од 1.7 милијарди ...
| | веќе видена | слични
8 копии

СДСМ продолжува со вистинска грижа и поддршка за земјоделците и земјоделството како носечка гранка во македонското стопанство, велат преку соопштение од СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Трудот на земјоделците се цени и се плаќа, истакна на денешната прес-конференција пратеникот на СДСМ, Миле Талевски. Во продолжение го објавуваме текстот од ...
| | веќе видена | слични

Денеска, на сметките на 28.168 тутунопроизводители, исплатени се субвенциите за произведен и предаден тутун од реколта 2020 година, во износ од близу 1,7 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тутунарите денеска беа пред банките да ги подигнат парите за исплата на субвенциите од ланската реколта тутун. Исплатата на субвенциите почна и за околу 23 000 ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mицкоски во Прилеп и Могила: Граѓаните се разочарани од погрешните политики на криминалната Власт на СДСМ на централно и локално ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: