Оружје и муниција пронајдени при претрес во Прилепско

2 копии
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

Актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган освои 52,18 отсто од гласовите во вториот круг од претседателските избори во таа земја. Ова официјално го ...
сите 145 | | | веќе видена

Предлог-иницијативата за промена на Уставот подготвена од Работната група за уставни измени е доставена до Министерството за правда, каде се врши проверка и ...
сите 117 | | | веќе видена

Претседателката на Косово Вјоса Османи изјави дека косовските власти се подготвени да го разгледаат барањето на лидерите на Франција и Германија за одржување ...
сите 156 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Пехчево, Александар Китански пред почетокот на денешната трибина „Политики за развој на инфраструктурата“ во Делчево истакна дека ...
сите 102 | | | веќе видена

Полицијата уапси две лица од општина Јегуновце, кои цела година уценувале жител на Гостивар дека видео разговори и пораки од љубовна врска ќе ги достават до ...
сите 251 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД), која е една од водечките глобални организации на Македонците, ги осуди коментарите на американскиот сенатор Крис Марфи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оружје и муниција пронајдени при претрес во Прилепско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: