Дали ќе олабават рестриктивните мерки?


Следниот состанок на Комисијата за заразни болести ќе биде пред 15 јуни кога ќе се разгледува можноста за укинување на полицискиот час. Болниците полека се ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Нема влошување на епидемиолошката состојба и нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. И вчера како и претходните денови се регистрирани мал ...
| | веќе видена | слични

И вчера како и претходните денови се регистрирани мал број новозаразени, а се намалува и бројот на починати како последица од Ковид-19. Доколку продолжат овие ...
| | веќе видена | слични

Нема влошување на епидемиолошката состојба и нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. Ситуацијата со пациенти заразени со Ковид-19 се ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести ќе се состане пред 15-ти јуни и ќе разгледува дали има услови за укинување на полицискиот час. Доколку бројот на новозаразени и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали ќе олабават рестриктивните мерки?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: