Мицкоски оствари средба со министерот за Европа на СР Германија, Михаил Рот


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со министерот за Европа на СР Германија, Михаил Рот. На средбата присуствуваа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа Влада е на раб да биде рекордер во злоупотреба на европското знаменце. За прекумерното користење на скратените постапки. Кој што иако колку што се сеќавам ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието не мислам дека има бојкотирање и блокирање, има користење на механизми кои се типични за параментаризмот, а ако говориме за правење или неправење ...
| | веќе видена | слични

Високата корупција и огромниот број на секојдневни скандали кои што ќе излегуваат за власта дефинитивно ќе има свое влијае на претстојните локални ...
| | веќе видена | слични

-Нема ниту бојкотирање, ниту блокирање во Собранието, има користење на механизми кои што се типични за парламентаризмот, ако алудирате и на тоа за правење и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните ја изгубија довербата во Владата која од опозиција ветуваше друга реторика, а тоа се гледа и од анкетите, смета пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Велика ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДСМ е влада која што во делот на демагогијата и најавите е врвна, значи многу работи се ветени, но во пракса ништо не се реализира. Ние како што ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Тимчо Муцунски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ во емисијата „10 Минути“ зборуваше и за средбата со германскиот ...
| | веќе видена | слични

„Ние иако постојано секоја година од Влада се најавува добра економска година, дека ова конечно ќе биде годината каде што ќе имаме зголемена благосостојба во ...
| | веќе видена | слични

Извештаите коишто во последно време ги добиваме за напредокот на нашата држава се навистина многу поразлични од оние од пред неколку години, бидејќи оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски оствари средба со министерот за Европа на СР Германија, Михаил Рот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: