Во Србија дигитален зелен сертификат и за оние кои имаат прележено ковид

Граѓаните на Србија кои прележале ковид-19 во претходните шест месеци, а после тоа не се вакцинирале, од денес можат да добијат дигитален зелен сертификат во ...
| | веќе видена | слични

На 1ви јуни, ЕУ започна со користење на системот за верификација на дигитални Ковид сертификати кои се користи при влез на земјите членки на Унијата. Од друга ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ана Марија Алексова од туристичката комора информираше дека лицата кои овој период патуваа за Грција, додека не се воведат ковид пасошите, освен ПЦР тест или ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија им предлага на земјите членки постепено во текот на летото да ги олеснат ограничувањата за патување. Европската комисија исто така предложи ...
| | веќе видена | слични

Истиот ќе функционира како апликација која се симнува на мобилен телефон, а кодовите од вакциналните и ПСР потврдите, кои наликуваат на код од фискална, ќе ...
| | веќе видена | слични

Патувањето би требало повторно да стане поедноставно благодарение на дигиталниот пасош за вакцинација. ЕУ создаде технички предуслови за тоа. Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските граѓаните наскоро ќе може да дојдат до дигитална ковид-пропусница преку апликацијата „Комон пас“ (CommonPass), информираше Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 671 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 151 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 139 | | | веќе видена

Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во болницата во Тетово. Тим од германски експерти кои треба да ги истражат причините и околностите за ...
сите 242 | | | веќе видена

Брзината со која изгоре модуларниот центар во Тетово покажа дека објектот немал противпожарен систем и дека материјалот од кој е изграден не бил отпорен на ...
сите 116 | | | веќе видена

Здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци, волонтери на Црвен крст, извидници, национални ансамбли ...
сите 60 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија дигитален зелен сертификат и за оние кои имаат прележено ковид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: