НИШТО НЕ Е ЗАВРШЕНО: Мелбурн во седумдневен карантин, индискиот сој се шири


Австралиската сојузна држава Викторија чиј главен град е Мелбурн оди во седумдневен карантин од денеска во 23.59 часот, откако државата регистрираше 12 нови ...
| | веќе видена | слични

Австралиските власти објавија дека во државата Викторија за прв пат го откриле многу заразниот индиски сој на коронавирусот, што како што велат, предизвикува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пацифичката островска држава Палау го регистрираше првиот случај на инфекција со коронавирусот. Властите на Палау соопштија дека еден маж се заразил пред ...
| | веќе видена | слични

Карантинот првично беше воведен над цела држава минатата недела откако здравствени лица детектираа разни заразни варијации на вирусот којшто рапидно се прошири ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии
3 копии

Австралиската држава Викторија го продолжи заклучувањето во Мелбурн втора недела по ред, со цел да се спречи ширењето на позаразниот вид на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Втората најнаселена сојузна држава во Австралија, Викторија, го продолжи карантинот за уште една недела додека властите се обидуваат да го стават под контрола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 295 | | | веќе видена

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 120 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НИШТО НЕ Е ЗАВРШЕНО: Мелбурн во седумдневен карантин, индискиот сој се шири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: