Доделување награди од конкурсите на тема „2021- година во чест на Блаже Конески”

Агенцијата за млади и спорт денеска, во 13 часот, во нејзините простории, ќе додели награди од конкурсите за „Млади поети“, „Млади уметници“ и „Млади музички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите два дена во Пустец и Глобочани беа одржани повеќе настани поврзани со одбележувањето на Денот на македонскиот јазик и 100 годишнина од раѓањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за млади и спорт во делот на активностите за млади, како и секоја година, организираше конкурси за млади талентирани лица, оваа година на темата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на единствената македонска партија во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција Васил Серјовски, од негово лично име и од во име на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот амбасадор во Албанија, Дончо Марковски, денеска, на завршните активности посветени на Денот на македонската азбука и 100-годшнината од раѓањето на ...
| | веќе видена | слични

Блаже Конески е најголемиот меѓу нас, тој не беше џуџе, иако беше низок. Многумина не му се ни до петици, истакна писателката и членка на управниот одбор на ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар на Министерството за надворешни работи, на Република Македонија, Зоран Попов реализираше средба со градоначалникот на општина Пустец, ...
| | веќе видена | слични

Во општина Пустец денеска почнаа активностите по повод одбележувањето на Денот на македонскиот јазик и 100 годишнина од раѓањето на великанот Блаже Конески, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа. Членовите на ...
сите 544 | | | веќе видена

УШТЕ ЕДНА СООБРАЌАЈКА СО СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ СЕ СЛУЧИ ВО СКОПЈЕ Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид и презема дејствија за ...
сите 269 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг одамна загубил контакт со реалноста и неговите изјави не можат да се сфатат сериозно, изјави денеска шефот на ...
сите 592 | | | веќе видена

Најубавите песни на „Парни ваљак“ вечерва се слушаа на плоштадот Македонија во Скопје. Студеното време не ги спречи љубитлите на безвремеснка песна да се ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери информира дека пратениците и тој како спикер знаат што прави Владата во процесот на дијалог и преговори со Бугарија ...
сите 383 | | | веќе видена

Времето во Македонија претпладне со умерена до значителна облачност, освен на запад каде ќе преовладува сончево време. Попладне облачноста ќе се намали. Вдолж ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доделување награди од конкурсите на тема „2021- година во чест на Блаже Конески”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: