Рот со оптимистички прогнози: Решение за спорот со Бугарија е можно во јуни


Имаме голема шанса уште во јуни да дојдеме до решение кое може да биде прифатено од сите засегнати страни. Работиме да постигнеме успех на 22 јуни оваа година ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поддршка за членството на Македонија и Албанија во ЕУ изрази денеска германскиот државен министер за европски прашања Михаел Рот по средбата во Атина со ...
| | веќе видена | слични

Германскиот државен министер за европски прашања Михаел Рот денес изрази поддршка за членството на Македонија и Албанија во ЕУ. „Двајцата го поддржуваме патот ...
| | веќе видена | слични

Португалија претседава со Европската Унија, но Берлин е тој кој притиска за датум за прва маѓувладина конференција на Македонија и Албанија со ЕУ, вели Бодо ...
| | веќе видена | слични

– Двајцата го поддржуваме патот на Албанија и Македонија кон членство во ЕУ, што ќе ја направи Европската Унија и поголема и посилна, рече Рот по средбата со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

аменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска, на барање на ирската страна, имаше видео-средба со државниот министер за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На барање на ирската страна, вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска имаше видеосредба со државниот министер за европски прашања на Ирска, ...
| | веќе видена | слични

Ирскиот претставник на Советот за општи работи на ЕУ изрази интерес за статусот на европското досие на Македонија, со акцент на напорите на португалското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заштитата од пожар е одговорност на директорот и персоналот на болницата, велат од Светска банка по трагедијата во модуларната болница во Тетово. Македонската ...
сите 424 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, за време на посетата на САД по повод неговото учество на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со ...
сите 276 | | | веќе видена

Власта уште еднаш покажува дека се и е поважно, односно врвен приоритет им се провизиите и бизнисите, а вистината и откривањето на вистината што се случуваше ...
сите 216 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рот со оптимистички прогнози: Решение за спорот со Бугарија е можно во јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: