Една држава остана без струја поради рударите на Биткоин

Време зa читање: 2 минути Во Обединетото Кралство, полицијата на Западен Мидлендс добила информација за магацин со канабис. “Вентилационите канали и жиците беа ...
| | веќе видена | слични

Британската полиција уапсила нелегални копачи на биткоин во акцијата првично почната како рација на фарма на марихуана. Овој пат полициската пракса на ...
| | веќе видена | слични

Иранската влада објави забрана за копање на биткоин и други криптовалути, објави во средата претседателот на земјата Хасан Рухани, додека официјалните лица ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најновите податоци за епидемијата од Ковид-19 во Белгија покажуваат раст на новите случаи, епидемиолозите предвидуваат влошување на состојбата со падот на ...
сите 288 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 222 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска го прими алтернативниот министер за надворешни работи на Грција задолжен за европски прашања, Милтиадис Варвициотис, кој е во ...
сите 376 | | | веќе видена

Аријан Адеми незгодно се повреди по еден непријатен и несреќен дуел кој го имаше со Каи Хаверц, а иако првичните прогнози не беа загрижувачки, деталните ...
сите 126 | | | веќе видена

Глас за помалите партии е глас за Зоран Заев, бидејќи така се ситни опозицијата, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една држава остана без струја поради рударите на Биткоин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: