ИАТА: Дури во 2023 година бројот на патници ќе биде на нивото како пред пандемијата

Се очекува годинава бројот на превезени патници ширум светот да биде 52 отсто од пред кризата, а следната година да се искачи на 88 проценти. Дури во 2023 ...
| | веќе видена | слични

Иако вакцинацијата напредува во сите европски земји и бројот на новозаразени се намалува, сè уште се вршат построги контроли на повеќето европски аеродроми, ...
| | веќе видена | слични

Економската криза во Либан е една од најтешките во последните 150 години, проценува Светска банка. Скоро пет милиони Либанци живеат во сиромаштија. Десетици ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светска банка процени дека сериозната економска и финансиска криза во Либан ќе биде означена како една од најлошите во светот во повеќе од 150 години. Во ...
| | веќе видена | слични

Во денеска објавениот извештај на Светска банка се вели дека од крајот на 2019 година, Либан се соочува со комплексни предизвици, вклучувајќи ја најголемата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 528 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИАТА: Дури во 2023 година бројот на патници ќе биде на нивото како пред пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: