Австралија става 7 милиони луѓе под строга блокада поради 26 случаи на коронавирус


Австралиската држава Викторија денеска влегува во еднонеделна блокада поради Ковид-19, а близу седум милиони жители ќе мора да останат дома, освен за ...
| | веќе видена | слични

Пацифичката островска држава Палау го регистрираше првиот случај на инфекција со коронавирусот. Властите на Палау соопштија дека еден маж се заразил пред ...
| | веќе видена | слични

Карантинот првично беше воведен над цела држава минатата недела откако здравствени лица детектираа разни заразни варијации на вирусот којшто рапидно се прошири ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Австралиската држава Викторија го продолжи заклучувањето во Мелбурн втора недела по ред, со цел да се спречи ширењето на позаразниот вид на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Втората најнаселена сојузна држава во Австралија, Викторија, го продолжи карантинот за уште една недела додека властите се обидуваат да го стават под контрола ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израел ги укинува речиси сите ограничувања воведени за борба против ширењето на коронавирусот по значителното намалување на бројот на новозаразени. Според ...
| | веќе видена | слични

Информацијата е добра вест за земјата, која во Европа е црн лидер по бројот на смртни случаи, односно има 127 илјади починати.. Подобрувањето на состојбата се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израел денес се подготвува за прв пат да почувствува како изгледа реалноста „по пандемијата“. Имено, властите одлучија да ги укинат скоро сите ограничувања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 821 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

По трагичниот настан, додека изведувачот не обезбеди спецификација за да докаже дека материјалот е отпорен на пожар, технички јас изјавувам дека сите објекти ...
сите 205 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралија става 7 милиони луѓе под строга блокада поради 26 случаи на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: