Вакцинираните патници може да освојат бесплатни летови од „Јунајтед ерлајнс“

Како дополнителна стимулација за вакцинирање, авиокомпанијата „Јунајтед ерлајнс“ лансира кампања наречена „Вакцинирај се за да леташ“. Кампањата организира ...
| | веќе видена | слични

Организација од Хонгконг нуди стан вреден 1,4 милион долари како награда за еден среќен вакциниран жител. Ова е дел од кампања наменета да ги охрабри жителите ...
| | веќе видена | слични
9 копии
8 копии

Американската сојузна дражаваКалифорнија ќе понуди награди во вкупна вредност од 116,5 милиони американски долари во готовина и подарок-картички за граѓаните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Калифорнија планира да потроши 116,5 милиони долари за лотарија односно парични награди за жителите кои ќе се вакцинираат против Ковид-19 пред 15 јуни. Станува ...
| | веќе видена | слични

Калифорнија ќе понуди 116,5 милиони долари во готовина и картички за подароци на жителите вакцинирани против коронавирус пред 15 јуни, најновиот и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првиот добитник на милион долари на лотарија со која Охајо ги наградува граѓаните кои се вакцинирани против коронавирусот е Абигејл Бугенски од предградиeто на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 563 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 250 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинираните патници може да освојат бесплатни летови од „Јунајтед ерлајнс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: