МВР трага по малолетно момче кое го нема повеќе од 24 часа

6 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Неколкумина жители на скопското село Кондово вчера киднапирале 27-годишен жител на соседното Долно Свиларе, а роднините го пронашле во Кондово со повреди на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според политичката партија Левица, уставните измени се правна рамка за бугаризација на Македонија. „Антимакедонската власт на СДС и ДУИ заедно со нивните ...
сите 166 | | | веќе видена

Летово во земјава се очекува температурите да го надминат повеќегодишниот просек. Како што информира УХМР, надминувањето на температурите може да достигне и до ...
сите 169 | | | веќе видена

Финансиската писменост на менаџерите и сопствениците на микро, малите и средните претпријатија е повисока од просекот на земји од регионот, покажува анализата ...
сите 154 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски им се заблагодари на САД за новиот пакет помош од 300 милиони долари, кој вклучува системи за противвоздушна одбрана ...
сите 132 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Пехчево, Александар Китански пред почетокот на денешната трибина „Политики за развој на инфраструктурата“ во Делчево истакна дека ...
сите 102 | | | веќе видена

Полицијата уапси две лица од општина Јегуновце, кои цела година уценувале жител на Гостивар дека видео разговори и пораки од љубовна врска ќе ги достават до ...
сите 348 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР трага по малолетно момче кое го нема повеќе од 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: