На протест против најавените реформи во образованието: Царовска се уште не го слуша нашиот револт


Родители организирани преку иницијативата „Учебници и настава мора да има“ попладнево го почнаа својот протестен марш пред Министерството за образование и ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се врати наставата во училишните клупи, таа ќе се одвива како и досега, со тоа што ќе се зголеми интеракцијата меѓу наставникот и ученикот. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното гостување во дневникот на ТВ Сител истакна дека ја подржува иницијативата на родителите за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука во експресно време наумиле да делат средства на фирми и консултанти кои ќе работат на дизајн и развој на интерактивни ...
| | веќе видена | слични

Додека ние чекаме известување од претседателот на Собранието, Министерството за образование и наука во експресно време наумиле да делат средства на фирми и ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата “Учебници и настава мора да има” (УНМДИ) објавува дека во периодот додека членовите чекаат абер за предлогот за референдум за реформите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното гостување во дневникот на ТВ Сител истакна дека ја поддржува иницијативата на родителите за ...
| | веќе видена | слични

Сто и педесет илјади потписи за три месеци ќе треба да соберат родителите за да се распише референдум за законот за учебници кој што предвидува дигитализација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 489 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На протест против најавените реформи во образованието: Царовска се уште не го слуша нашиот револт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: