Почна вакцинација на лица со ретки болести и нивните родители и старатели


Денеска започна вакцинација на лицата со ретки болести заведени во Националниот регистар за ретки болести, информираат од Министерството за здравство. – Се ...
| | веќе видена | слични

Во вакциналните пунтови во Поликлиниките во Скопје нема шестовалентни вакцини со кои се врши имунизацијата на деца. Вакцини нема веќе петнаесетина дена, а како ...
| | веќе видена | слични

Студентите од Факултетот за медицински науки при Универзитетот во Тетово веќе еден месец се вклучени во вакцинацијата во Тетовскиот регионален вакцинален ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и тројца студенти од Факултетот за медицинскит науки при Универзитетот во Тетово се ангажирани во процесот на масовната имунизација против Ковид-19 во ...
| | веќе видена | слични

Утринава се вратени граѓани кои имале термин за ревакцинација со „Синофарм“ во вакциналниот пункт во Поликлиниката Чаир оти снемало вакцини. Објаснувањето кое ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19. Како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред вакциналниот пункт во Штип денеска е мирно, без турканици, за разлика од саботата кога пациентите не ги почитуваа термините и доаѓаа неколку часа порано, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна вакцинација на лица со ретки болести и нивните родители и старатели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: