Бочварски: Ја продолжуваме дебата со граѓанскиот сектор за подбрување на Законот за бесправно изградените објекти

Министерството за транспорт и врски информира дека продолжува со отворената консултација за Законот за утврдување на правен статус на бесправно изградените ...
| | веќе видена | слични

Ве известуваме дека на 04.06.2021 година (петок) со почеток во 12:30 часот, премиерот Зоран Заев ќе се обрати по повод пуштање во употреба на експресниот пат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 271 | | | веќе видена

Поради врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, од 9:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила.Како што соопшти АМСМ, ...
сите 252 | | | веќе видена

Во рамки на активностите за превентивни тестирања со цел рано детектирање и превенција од Ковид 19 во основните и средни училишта во Република Северна ...
сите 113 | | | веќе видена

Аријан Адеми за среќа не е сериозно повреден, а ќе го пропушти само дуелот со Риека и евентуално со Рапид Виена во Европа Лигата. Тоа би значело дека моторот ...
сите 116 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 135 | | | веќе видена

Разговори за поддршка иднина во Љубодраг и Ново село. Одиме секаде и имаме образ да зборуваме со секого. Граѓаните заслужуваат услови за живот својствени за ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски: Ја продолжуваме дебата со граѓанскиот сектор за подбрување на Законот за бесправно изградените објекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: