Вакцинацијата во земјава продолжува, но со намаленото темпо


Супстанцата за производство на вакцината „Спутник V“ пристигнува во „Торлак“ попладне, а производството на вакцината во тој институт започнува утре. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Супстанцијата за производство на вакцината „спутник В“ пристигнува во Институт Торлак во попладневните часови, а производството на вакцината во тој институт ...
| | веќе видена | слични

Сите државјани на Босна и Херцеговина од утре можат бесплатно да се вакцинираат против коронавирусорт во Србија и ќе добијат дигитален сертификат како и сите ...
| | веќе видена | слични

Би можела ли Македонија да го следи примерот на Канада, граѓаните да добиваат вакцини од различни производители? Шпанска студија покажала дека комбинацијата на ...
| | веќе видена | слични

Производството на руските вакцини „Спутник В” против коронавирус нa Институтот Торлак во Белград започнува во петок на 4 јуни, јави дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични

На Институтот „Торлак“ во Белград од петок (4 јуни) ќе почне производство на руската вакцина против ковид-19 – „Спутник V“, најави српскиот министер без ресор, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 393 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 179 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 199 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 452 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинацијата во земјава продолжува, но со намаленото темпо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: