Газа: „11 дена како 11 години“


248 мртви, меѓу кои 66 деца. Големиот број жртви во Појасот Газа во најновиот конфликт помеѓу Хамас и Израел отвора многу прашања. Населението е во шок. Таму ...
| | веќе видена | слични

Договорот би можел да го прекине политичкиот  „ќор-сокак“ и да го принуди премиерот Бенјамин Нетанјаху по 12 години да си замине од премиерското столче. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Противниците на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху постигнаа договор за формирање коалиција. Објавата на опозицискиот лидер Жаир Лапид и неговиот сега ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Израел ќе добие нов премиер по 12 години откако израелските опозициски партии договорија формирање на коалициска влада. Јаир Лапид, лидерот на партијата Јеш ...
| | веќе видена | слични

Опозицискиот лидер во Израел, Јаир Лапид, успеа да формира владина коалиција. Тоа значи крај за досегашниот премиер Бенјамин Нетанјаху по 12 години на власт. ...
| | веќе видена | слични

Противниците на премиерот Бенјамин Нетанјаху постигнаа договор за формирање на нова владејачка коалиција, која може да му го одземе добивањето на новиот мандат ...
| | веќе видена | слични

Партијата Јеш Атид (Има иднина), која ја води Јаир Лапид, успеа со помош на малата арапска партија Ра’ам да состави коалциска влада неколку часа прет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Газа: „11 дена како 11 години“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: