Вакцинацијата се одвива без проблеми


Студентите од Факултетот за медицински науки при Универзитетот во Тетово веќе еден месец се вклучени во вакцинацијата во Тетовскиот регионален вакцинален ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вакцинацијата на сите пунктови низ државата, според здравствените власти, се одвива непречено, а интересот секојдневно се зголемува. Активноста, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинацијата на сите пунктови низ државата, според здравствените власти, се одвива непречено, а интересот секојдневно се зголемува тврдат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Без малку 100 илјади граѓани примиле втора доза на вакцина, или вкупно 94.156 граѓани се ревакцинирале досега, според официјалната статистика на здравствените ...
| | веќе видена | слични

Активноста, како што тврдат нема да запре со оглед на најавите дека ќе пристигнат нови количини вакцини, а има доволно вакцини и за втора доза. Како што ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека имунизацијата нема да запре бидејќи во месецов се очекуваат во земјава да пристигнат нови количини вакцини. -Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 574 | | | веќе видена

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Шесте региони во државава Скопскиот (северно од Вардар), Осоговско-Малешевскиот, јужно од Вардар, Пелагонискиот и Охридско-Преспанскиот од денеска се зафатени ...
сите 76 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинацијата се одвива без проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: