Филипче повикува на масовна вакцинација без вакцини, пунктовите само ревакцинираат низ државата


Вакцини во државата нема? Веќе во неколку пунктови не се одвива вакцинација со денови против КОВИД-19. Во пунктовите во кои што не се одвива вакцинација, има ...
| | веќе видена | слични

Во вакциналните пунтови во Поликлиниките во Скопје нема шестовалентни вакцини со кои се врши имунизацијата на деца. Вакцини нема веќе петнаесетина дена, а како ...
| | веќе видена | слични

Сите државјани на Босна и Херцеговина од утре можат бесплатно да се вакцинираат против коронавирусорт во Србија и ќе добијат дигитален сертификат како и сите ...
| | веќе видена | слични

Би можела ли Македонија да го следи примерот на Канада, граѓаните да добиваат вакцини од различни производители? Шпанска студија покажала дека комбинацијата на ...
| | веќе видена | слични

Истиот ќе функционира како апликација која се симнува на мобилен телефон, а кодовите од вакциналните и ПСР потврдите, кои наликуваат на код од фискална, ќе ...
| | веќе видена | слични

Александар Вучиќ изјави дека сите жители на БиХ од вечерва можат да се вакцинираат против ковид-19 во Србија. „Тоа можат да го направат потполно бесплатно каде ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Без малку 100 илјади граѓани примиле втора доза на вакцина, или вкупно 94.156 граѓани се ревакцинирале досега, според официјалната статистика на здравствените ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека имунизацијата нема да запре бидејќи во месецов се очекуваат во земјава да пристигнат нови количини вакцини. -Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 413 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 279 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче повикува на масовна вакцинација без вакцини, пунктовите само ревакцинираат низ државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: