Вакциниранo речиси половина од населението над 70 години


Во однос на најавите дека можно е да почне вакцинација на децата од 12 до 16 години д-р Никола Пановски вели дека тие лесно го поминуваат ковидот и не треба да ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

На вакциналните пунктови во државата, заклучно со вчера, се вакцинирани вкупно 239.283 граѓани. Бројот на лица кои досега изразиле желба за вакцинација преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ист е процентот на случаи со појава на тромбоза при примањето на „Фајзер“, како што и со „Астразенека“, но и понатаму граѓаните ја фаворизираат вакцината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот епидемиолог Бранислав Тиодоровиќ изјави дека сите ќе треба да ја примиме третата доза на вакцината против коронавирусот за шест, осум или 12 месеци. ...
| | веќе видена | слични

Кај дел од лицата кои прележале ковид-19 потврдено е дека и со една доза на некои од вакцините, најчесто „Фајзер“ но и кај други вакцини, се постигнува одличен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 409 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 379 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 214 | | | веќе видена

Благ пораст на нови случаи е забележан и во земјава, што според министерот за здравство, Венко Филипче, се должи на патувањата и годишните одмори. Во изјава за ...
сите 253 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакциниранo речиси половина од населението над 70 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: