Филипче: Вчера вкупно се вакцинирале 6.940 граѓани


Во однос на најавите дека можно е да почне вакцинација на децата од 12 до 16 години д-р Никола Пановски вели дека тие лесно го поминуваат ковидот и не треба да ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

На вакциналните пунктови во државата, заклучно со вчера, се вакцинирани вкупно 239.283 граѓани. Бројот на лица кои досега изразиле желба за вакцинација преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ист е процентот на случаи со појава на тромбоза при примањето на „Фајзер“, како што и со „Астразенека“, но и понатаму граѓаните ја фаворизираат вакцината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот епидемиолог Бранислав Тиодоровиќ изјави дека сите ќе треба да ја примиме третата доза на вакцината против коронавирусот за шест, осум или 12 месеци. ...
| | веќе видена | слични

Кај дел од лицата кои прележале ковид-19 потврдено е дека и со една доза на некои од вакцините, најчесто „Фајзер“ но и кај други вакцини, се постигнува одличен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 382 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Вчера вкупно се вакцинирале 6.940 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: