Вол стрит со мал пад, загрижува инфлацијата

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнисот на германските производители на автомобили и на нивните добавувачи беше многу подобар во мај од претходниот месец, со што индексот на моменталната ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата пораснаа за време на вчерашниот месечен состанок на групата ОПЕК +, откако Заедничкиот министерски комитет за надзор на тој сојуз (СММЦ) ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии
2 копии

„Цените растат поради големиот притисок врз цените во ланецот на снабдување и целата индустрија, посебно сировините“, напиша Маск во одговор на порака која се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има разлика од оставка до оставка, овдека е прашањето дали ова морало да се случи со интеврнеција или неинтервенција, со квалитетна работа или со неквалитетна ...
сите 538 | | | веќе видена

Организаторот на протестот во Тетово е единствениот од петмината уапсени што ги известил властите на затворот Шутка дека започнал штрајк со глад во знак на ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 81 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 116 | | | веќе видена

Експертите на Центарот за меѓународна соработка на Естонија, кој функционира под министерството за надворешни работи на официјален Талин, од денеска, според ...
сите 489 | | | веќе видена

Експертите од областа на безбедноста сметаат дека системските недоследности кај институциите, несоодветната нормативна уреденост на надлежностите, ...
сите 108 | | | веќе видена

По донесувањето на одлуката да се вакцинираат и учениците над 12 година, таа веднаш се вакцинирала со вакцината на Фајзер. Со старот на учебната година со ...
сите 289 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вол стрит со мал пад, загрижува инфлацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: