Копањето Биткоин во Македонија ја зголеми потрошувачката на струја

Време зa читање: 2 минути Статистичките податоци покажуваат дека договорот за депозит Eth2 има повеќе од 5,2 милиони зафатени етери во вредност од над 13 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Кој и каде копа Биткоини во Македонија?!Според податоците на нашиот портал Pari.com.mk во последните две години во реонот на Скопје е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 437 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија го победи домаќинот Лихтенштајн со 4-0 во седмото коло од квалификациите за Светското првенство што ќе се игра догодина во ...
сите 158 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Од државната изборна комисија на прес-конференцијата одржана на пладне информираа дека денеска гласањето започнато е навреме во исто избирачки места и засега ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот на партијата и кандидат за градоначалник на Тетово, Билал Касами посочи дека Движење Беса има проекти и планови за сите проблеми со кои се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Копањето Биткоин во Македонија ја зголеми потрошувачката на струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: