Легализација на дивоградби


Некој трчал по институции, добил дозвола и платил за комуналии за куќата, а комшијата до него си свиркал, си градел на диво и сега ќе му ја легализираме куќата ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството за гонење на криминал и корупција отвори предистражна постапка за деталниот урбанистички план со кој се опфаќа и локацијата кај Холидеј ин на ...
| | веќе видена | слични

17ти јуни е последниот ден до кога министерството треба да одговори дали ДУП е во согласност со ГУП,  по што советот на Општина Центар ќе треба да одлучува за ...
| | веќе видена | слични

Нема да има никакво протнување на спорните дупови од Центар особено не за висококатниците на локацијата кај Холидеј Ин, тврди градоначалникот на Центар Саша ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Постапуваме по заклучокот, ги вадиме сите податоци кои ни се потребни бидејќи во заклучокот кој го донесовме на мое барање и на дел од советничката група на ...
| | веќе видена | слични

Целата документација ја собираме и постапуваме, изјави денеска градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ, одговарајќи на новинарско прашање во врска со ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството отвори предистражна постапка за предметот на Антикорупциска за случајот „Холидеј Ин“ каде се опфатени поранешни градоначалници, вработени во ...
| | веќе видена | слични

Најголем дел од градоначалниците во земјава се договориле и усогласиле да го променат Законот за урбанистичко планирање по само една година од неговото ...
| | веќе видена | слични

Се забрзува постапката за носење на Детални урбанистички планови со новиот предлог-закон за урбанизам кој в четврток треба да влезе во собраниска процедура. ...
| | веќе видена | слични

Измените на Законот за урбанистичко планирање се однесуваат на забрзување на постапките при носење на ДУП-от.Во суштина барањата се сведуваат на забрзување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 829 | | | веќе видена

На една недела од гласањето за вториот круг на Локалните избори 2021, партиите ги повикаа граѓаните масовно да излезат и да ги поддржат нивните кандидати за ...
сите 248 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 112 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 196 | | | веќе видена

„Скопје стагнира, обвиено е во сивило и е премногу загадено. Проблемите во Скопје можат да се решат со ефикасни и брзи решенија. За реализација на проектите од ...
сите 338 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 138 | | | веќе видена

Господине Димитров неделава што измина беше објавен извештајот на Европската унија за напредокот на земјите кандидатки. До пред некоја година тој беше меѓу ...
сите 226 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Легализација на дивоградби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: