Забрзан економски раст, засега, само во владините проекции

ПОРАДИ НАМАЛЕНАТА РЕАЛИЗАЦИЈА НА КАПИТАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ И ЗГОЛЕМЕНИТЕ НЕПРОДУКТИВНИ ТРОШЕЊА Во околности кога јавниот долг се искачи на историски највисоко ниво ...
| | веќе видена | слични
10 копии

На среден рок, стапките на економски раст ќе надминат 5 проценти, стапката на невработеност ќе се намали на 8,6 проценти, додека стапката на вработеност ќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во текот на јуни, веројатно пред Собранието ќе се најде предлог на ребалансот на Буџетот, рече министерот за финансии фатмир Бесими вечерва во гостување на ТВ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славевски во денешното издание на “24 Анализа” на Телевизија 24 истакна дека ризиците од аспект на финансирање на јавниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути Во Министерството за финансии работиме на план за финансирање на забрзан раст. Тоа значи дека покрај инвестиците кои ќе бидат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими вечерва изјави дека во Министерството за финасии работат на план за финансирање на забрзан раст. „Тоа значи дека покрај ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

ДСЗИ СООПШТИ КАКВА СОСТОЈБА ЗАТЕКНАЛЕ ВО ТЕТОВО Неколку дена по големата трагедија во Тетово во која при избувнување на пожар во модуларната болница загинаа 14 ...
сите 971 | | | веќе видена

Ветеринарната комора го реафирмира барањето за намалување на даночната стапка за ветеринарно-здравствените услуги од 18 на 5 отсто. Со оглед дека ваквата мерка ...
сите 126 | | | веќе видена

По отстранувањето на синоќешните блокади „Тиквеш“ денеска продолжи со откуп на грозје од оние кооперанти кои согласно утврдената динамика беше планирано и беа ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 81 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 146 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 160 | | | веќе видена

„Додека тераат бесрамна политизација на несреќата во Тетово, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски покажуваат дека не го знаат Уставот, не го познаваат деловникот, ...
сите 37 | | | веќе видена

Двајца крим техничари за истражување на пожари и двајца за ласерско мерење на простории ќе бидат дел од германскиот тим на експерти кои ќе се вклучат во ...
сите 33 | | | веќе видена

Здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци, волонтери на Црвен крст, извидници, национални ансамбли ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрзан економски раст, засега, само во владините проекции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: