Во Србија просечната плата скокна на 555 евра

3 копии
2 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, највисока стапка на слободни работни места од 4,98 проценти има секторот градежништво, додека најмала е ...
| | веќе видена | слични
11 копии
9 копии
повеќе

Останато

Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 344 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 301 | | | веќе видена

До утринава во седум часот, за период од 24 часа, тројца хоспитализирани пациенти поради Ковид-19 ги загубиле животите во тетовската болница. Две лица се на 69 ...
сите 636 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 369 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 126 | | | веќе видена

Не, не е Министер за смрт за Венко Филипче, министер за здравство, тој според опозициската ВМРО-ДПМНЕ е министер за зараза и смрт, туку Министер за смрт е за ...
сите 66 | | | веќе видена

Како човек ќе кажам дека сум познат по постигнување на договори, доказ за тоа се и договорот со Бугарија и Преспанскиот договор, изјави премиерот Зоран Заев на ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија просечната плата скокна на 555 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: