Официјално, 17.000 граѓани останале без работа поради ковид кризата


8 копии

Дваесет и две компании кои имаат над 200 работни позиции беа дел од петиот по ред „Саем за кариера” во организација на Младински Културен Центар- Битола, каде ...
| | веќе видена | слични

Eден од главните приоритети во работењето на Агенцијата за вработување е намалувањето на младинската невработеност и зголемувањето на вработловоста на младите ...
| | веќе видена | слични

Токму затоа младите лица се една од главните фокус групи во Оперативните планови за вработување кои ги имплементира Агенцијата и кои содржат активни програми и ...
| | веќе видена | слични

Близу 40 проценти од луѓето кои немале странско државјанство или биле со привремен престој во земјите на ЕУ, со појавата на пандемијата се вратиле и останале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Повторно се објавени јавни повици за најатрактивните програми и мерки од Оперативниот план за вработување за 2021 година.  Граѓаните и работодавачите имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Владата предводена од СДСМ продолжува со креирање и имплементација на корисни мерки и политики чија цел е намалување на невработеноста и санирање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Владата предводена од СДСМ продолжува со реализација на мерките и политиките што имаат за цел намалување на невработеноста и санирање на последиците од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјално, 17.000 граѓани останале без работа поради ковид кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: