Европски цени за ниски плати и пензии

3 копии

Франција формира фонд од три милијарди евра за поддршка на средни и големи компании за излез од коронавирус-кризата, изјави францускиот министер за финансии ...
| | веќе видена | слични

Економската криза во Либан е една од најтешките во последните 150 години, проценува Светска банка. Скоро пет милиони Либанци живеат во сиромаштија. Десетици ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната агенција за рејтинг S&P Global Ratings повторно ги потврди долгорочните и краткорочниот кредитен рејтинг на Бугарија во странска и локална валута ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светска банка процени дека сериозната економска и финансиска криза во Либан ќе биде означена како една од најлошите во светот во повеќе од 150 години. Во ...
| | веќе видена | слични

Во денеска објавениот извештај на Светска банка се вели дека од крајот на 2019 година, Либан се соочува со комплексни предизвици, вклучувајќи ја најголемата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За време на пандемијата Французите заштедија 142 милијарди евра повеќе од нормално,а владата се надева дека тие во голема мерка ќе ги потрошат овие заштеди на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стојан П. работи како ѕидар веќе 12 години. Половина од досегашниот работен стаж го поминал во Германија, каде до почетокот на пандемијата заработувал околу ...
| | веќе видена | слични

Праведен, ефикасен, транспарентен и современ даночен систем, кој ќе се темели на современи дигитални технологии и иновации во оданочувањето, во функција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има ...
сите 166 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европски цени за ниски плати и пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: