Фон дер Лајен: Економската соработка меѓу ЕУ и Русија станува сè потешка

3 копии

Економската соработка меѓу Европа и Русија станува сè потешка, изјави претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен. „Бројните обиди од наша ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Њујорк Пост“ пишува дека лобист, наводно поврзан со проектот за гасоводот „Северен тек 2“, донирал пари за кампањата на Џо Бајден, тогашен кандидат за ...
| | веќе видена | слични

„Њујорк пост“ известува за информации од Федералната изборна комисија на САД, кои покажуваат дека во октомври минатата година, поранешниот американски дипломат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за енергетика на САД, Џенифер Гренхолм, изјави дека не ја поддржува одлуката на Администрацијата на претседателот Џо Бајден да се омекнат санкциите ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден порача дека одлучил да ги укине санкциите против компамиите кои стојат зад гасоводот Северен тек 2, бидејќи проектот е при ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нема потврдени податоци за улогата на Русија во инцидентот со присилното слетување на авионот „Рајанер“ и затоа Европскиот совет не даде проценка во врска со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 421 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 188 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 141 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски честитајќи им на припадниците на Армијата, на противпожарните единици од Кочани и сите институции кои синоќа во ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фон дер Лајен: Економската соработка меѓу ЕУ и Русија станува сè потешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: