Четири милиони евра од ЕБОР за малите и средните претпријатија


3 копии
5 копии

Во текот на јуни, веројатно пред Собранието ќе се најде предлог на ребалансот на Буџетот, рече министерот за финансии фатмир Бесими вечерва во гостување на ТВ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути Во Министерството за финансии работиме на план за финансирање на забрзан раст. Тоа значи дека покрај инвестиците кои ќе бидат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими вечерва изјави дека во Министерството за финасии работат на план за финансирање на забрзан раст. „Тоа значи дека покрај ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Германските форензичари со својата опрема пристигнаа денеска во опожарената тетовска модуларна болница во која загинаа 14 луѓе, а 12 пациенти се повредени. Тие ...
сите 687 | | | веќе видена

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 104 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 236 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири милиони евра од ЕБОР за малите и средните претпријатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: