ПОСКАПУВАЊА: Струјата, становите - дополнително ќе растат и цените во дуќаните и маркетите


Бран на идни поскапувања најавуваат стопанствениците, а очекувања за забрзување на инфалцијата очекуваат и економските аналитиачри. Народната банка веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стојан П. работи како ѕидар веќе 12 години. Половина од досегашниот работен стаж го поминал во Германија, каде до почетокот на пандемијата заработувал околу ...
| | веќе видена | слични

Пет члена на одборот на директори на „Дебарски бањи – Цапа“ се откажале од своите плати и надоместоци лани за да обезбедат средства на плати на вработените на ...
| | веќе видена | слични

Во Германија старосната граница за одење во пензија од 2012 година е зголемена на 67 години. Според актуелните податоци, постепеното зголемување на старосната ...
| | веќе видена | слични

Загрижени сме дека бранот поскапувања на прехрамбени и други продукти може да доведе до зголемување на бројот на сиромашни луѓе, рече денеска во Утрински ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се жалат дека секое одење во маркет се соочуваат со нови повисоки цени на прехранбените произоди. Поскапени се јајцата, млечните производи, шеќерот, ...
| | веќе видена | слични

Дебарски бањи“ е пример како на дело се покажува грижа за персоналот т.е. за вработените. Лани петмината членови на Одборот на директори од почетокот на корона ...
| | веќе видена | слични

Останато

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 205 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 568 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 145 | | | веќе видена

Лекари, медицински персонал, роднини на жртвите даваа исказ пред обвинителите кои ја водат истрагата за трагедијата во тетовската болница. Дополнително се ...
сите 296 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 178 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ КОНФИСКУВА ИМОТ АКО НЕМА ДОКАЗ ЗА ПОТЕКЛО Сите кои нема да можат да го докажат потеклото на имот во вредност над 30 илјади евра стекнат претходната ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОСКАПУВАЊА: Струјата, становите - дополнително ќе растат и цените во дуќаните и маркетите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: