Сопственикот на „Louis Vuitton“ е новиот најбогат човек на светот, го надмина Безос за 300 милиони долари

Оваа недела првото место на „Форбс“ листата на најбогати луѓе во светот го зазеде Бернард Арно, француски бизнисмен кој е сопственик на корпорацијата Louis ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џеф Безос го проширува својот станбен имот на Менхетн, купувајќи уште еден стан за 16,13 милиони долари во 24-катна зграда Century Condominium спроти Медисон ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Извршниот директор на светската компанија број еден во луксузни производи ЛВМХ(Луј Витон, Диор …), Французинот Бернард Арно, во понеделникот накратко се најде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Безос, чиј имот се проценува на 167 милијарди долари, нема да ја напушти компанијата. Основачот на Амазон, 57-годишниот Џеф Безос, изјави дека ќе се повлече од ...
| | веќе видена | слични

Основачот на Амазон, Џеф Безос (57), денеска објави дека ќе се повлече од функцијата извршен директор на компанијата на 5 јули и дека на таа позиција ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
сите 421 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопственикот на „Louis Vuitton“ е новиот најбогат човек на светот, го надмина Безос за 300 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: