15-годишна девојка пријавила дека ја силувал 58-годишен велешанец

2 копии

Гостиварец од 27 години ноќеска бил приведен затоа што им се заканувал на докторите и сестрите, но и на обезбедувањето во болницата во Гостивар. За тоа извести ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Мнистерството за внатрешни работи информираше дека синоќа во 01:53 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје (БППЗ) објави дека денеска на територија на Град Скопје имаше 16 интервенции за краток период од 13 часот ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15-годишна девојка пријавила дека ја силувал 58-годишен велешанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: