Маж бил агресивен кон полицаец, па беше приведен

2 копии

Гостиварец од 27 години ноќеска бил приведен затоа што им се заканувал на докторите и сестрите, но и на обезбедувањето во болницата во Гостивар. За тоа извести ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Мнистерството за внатрешни работи информираше дека синоќа во 01:53 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 580 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека деветтемина жители на Кочани кои синоќа побараа лекарска помош поради вдишување на чад, како последица од пожарот се ...
сите 187 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 186 | | | веќе видена

Министерството за здравство објави информации за опфатот на имунизацијата против корона вирусот по градови. Процентуално на врвот опфатот со една доза по ...
сите 396 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маж бил агресивен кон полицаец, па беше приведен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: