СДСМ: 11 години ВМРО-ДПМНЕ како власт крадеше и го задолжуваше народот


Владејачката СДСМ со реакција на денешната прес конференција на Гордана Димитриеска Кочоска која истакна дека за да нема зголемување на даноците, владата треба ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Први јуни 2017-тата година беше формирана првата Влада со мандатар Зоран Заев. Точно е имаше надеж кај народот за неговите ветувања. Но по четири години ...
| | веќе видена | слични

Власта предводена од СДСМ во 2016-тата година во својата програма „За живот“ ветуваа многу во областа здравство, но колку исполнија? Власта наместо да го ...
| | веќе видена | слични

Нови моменти во врска со случувањата поврзани со Рек Битола денеска изнесе опозициската ВМРО ДПМНЕ на прес конференција откако јавно поставија прашање на ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ е симбол на криминалот и корупцијата, партија заглавен во ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена на прес конференција премиерот, Зоран Заев презентираше гломазен интервентен план за инвестиции во Македонија во вредност од осум милијарди ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зоран Заев се дави во корупција и скандали. Затоа очајно се обидува да ја дефокусира јавноста со наводен инвестициски план тежок 8 милијарди евра. Тој пред две ...
| | веќе видена | слични

Тој пред две години ветуваше ист ваков инвестициски циклус од пет милијарди евра, па кажуваше како ќе гради патишта, железници, енергетски проекти, училишта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лекарите од секоја болница во земјава лекуваат од ковид-19 по сопствено убедување, затоа што нема национален, унифициран протокол што по закон мора да биде ...
сите 515 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 75 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 215 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Виртуелниот глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и закрепнување, организиран од ...
сите 165 | | | веќе видена

Во Македонија денеска ќе стигне голема пратка вакцини од фармацевтската компанија Фајзер/БиоНТек.Станува збор за 110.612 вакцини кои нашата земја ги купи преку ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: 11 години ВМРО-ДПМНЕ како власт крадеше и го задолжуваше народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: