СДСМ: 11 години ВМРО-ДПМНЕ го крадеше народот


Нови моменти во врска со случувањата поврзани со Рек Битола денеска изнесе опозициската ВМРО ДПМНЕ на прес конференција откако јавно поставија прашање на ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ е симбол на криминалот и корупцијата, партија заглавен во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Денеска Христијан Мицкоски повторно во првите редови во одбраната на насилството и криминалците, се заканува со ново насилство, како да не ја научил лекцијата ...
| | веќе видена | слични

Нема криминал и насилство што Мицкоски не се обиде да го одбрани по налог на неговиот ментор Никола Груевски. Очигледно големи се хипотеките на Мицкоски штом ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири дека економските мерки реализирани од Владата предводена од СДСМ даваат резултат, дека во време на пандемија се спасени стотици ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денешните протести на ВМРО-ДПМНЕ не се протести за ниту за правда, ниту за правичност. Тоа се протести на кои Мицковски и неговите следбеници повторно ќе ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„И денес, како и многу пати досега, на дело го гледаме лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ.И денес, Христијан Мицковски и неговоите следбеници ќе застат во првите редови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 98 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: 11 години ВМРО-ДПМНЕ го крадеше народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: