СДСМ: Македонска економија оди кон стабилни и поголеми стапки на раст


ВМРО ДПМНЕ е партија која и во опозиција се противеше и ја кочеше финансиката поддршка за граѓаните и стопанството и правеше се' за парите да не стигнат таму ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Први јуни 2017 година беше формирана првата Влада со мандатар Зоран Заев. Точно е имаше надеж кај народот за неговите ветувања. Но по четири години резултатот ...
| | веќе видена | слични

Власта предводена од СДСМ во 2016-тата година во својата програма „За живот“ ветуваа многу во областа здравство, но колку исполнија? Власта наместо да го ...
| | веќе видена | слични

Нови моменти во врска со случувањата поврзани со Рек Битола денеска изнесе опозициската ВМРО ДПМНЕ на прес конференција откако јавно поставија прашање на ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ е симбол на криминалот и корупцијата, партија заглавен во ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена на прес конференција премиерот, Зоран Заев презентираше гломазен интервентен план за инвестиции во Македонија во вредност од осум милијарди ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зоран Заев се дави во корупција и скандали. Затоа очајно се обидува да ја дефокусира јавноста со наводен инвестициски план тежок 8 милијарди евра. Тој пред две ...
| | веќе видена | слични

Тој пред две години ветуваше ист ваков инвестициски циклус од пет милијарди евра, па кажуваше како ќе гради патишта, железници, енергетски проекти, училишта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
сите 687 | | | веќе видена

Прекинат бил погребот на девојчето од 20-тина години, на кое во моментот на избувнувањето на пожарот му била вршена реанимација. Станува збор за девојка со ...
сите 791 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Македонска економија оди кон стабилни и поголеми стапки на раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: