КОВИД-19 ЈА ГУБИ СИЛАТА: Паѓа бројот на заразени и хоспитализирани, а расте на вакцинирани

Континуирано опаѓа бројот на новозаразени со вирусот Ковид-19, па така според вчера објавените податоци од Институтот за јавно здравје, од 3.143 тестирања ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на активни случаи секојдневно се намалува.Надлежните велата дека епидемијата спласнува, но луѓето ќе мора да внимаваат бидејќи вирусот се уште е ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.325 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје регистрирани се 3 нови случаи на ковид-19, како последица на вирусот ...
| | веќе видена | слични

Во Сингапур од 3 јуни против ковид-19 ќе се вакцинираат децата постари од 12 години, најави премиерот Ли Хсиен Лонг. – За време на овој најнов бран, имаме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба, вели за Фактор, Благој Паунов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кочани. ...
сите 176 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 363 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 145 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски на својот фејсбук профил порача дека Армијата останува подготвена да интервенира каде било на територија на државата. Им ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД-19 ЈА ГУБИ СИЛАТА: Паѓа бројот на заразени и хоспитализирани, а расте на вакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: