Производството од Азија се сели во Европа


Антикризните мерки за поддршка на стопанството ќе траат се додека економијата не застане на здрави нозе, пишува во колумна министерот за финансии Фатмир ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Извесно е дека опоравувањето на економијата од ефектите од Ковид-19 кризата започна. Од почетокот на годината се забележуваат позитивни економски резултати и ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економија Фатмир Битиќи веднаш по презентирањето на Интервентниот план за инвестиции од страна на премиерот Заев, во интервју за „Слободен ...
| | веќе видена | слични

Антикризми мерки се додека економијата не застане на здрави нозе. Ова го порачува Фатмир Бесими. Министерот за финансии во најновата колумна ги посочува ...
| | веќе видена | слични

Се отвора простор за нови задолжувања годинава, и во следниот период. Годинава Владата издаде една еврообврзница во март, но веќе се прават анализите за сите ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Бесими Минатата недела се одржа првата заедничка научна конференција на Министерството за финансии и Македонската академија на науките и уметностите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими во својата последна колумна оценува дека надворешниот долг е стабилен во ковид-кризата, но во иднина најавува ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими, во својата нова колумна пишува дека пресметките на Министерството за финансии, покажуваат дека со преземените мерки во ...
| | веќе видена | слични

 Конференцијата беше посветена на предизвиците за фискалната политика кои ги донесе Ковид-19 кризата и очекувањата за посткризниот период. На неа учествуваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 165 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 187 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 220 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производството од Азија се сели во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: