Вучиќ – Радев: Србија и Бугарија немаат проблеми што ги раздвојуваат

3 копии

Сите бугарски електронски медиуми известуваат за заедничката посета на престедателите на Македонија Стево Пендаросвки и на Бугарија Румен Радев на Рим. Тие ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поранешниот заменик министер за надворешни работи на Бугарија и поранешен советник на претседателот Жељу Желев, како и долгогодишен амбасадор во голем број ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Договор за размена на информации и професионална соработка, потпишаа денеска во Рим, директорите на Медумската информативна агенција – МИА и на Бугарската ...
| | веќе видена | слични

Договорот беше потпишан во канцеларијата на делегацијата на Европската Унија во Рим, во присуство на претседателите на Македонија и Бугарија, Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Односите меѓу Бугарија и С. Македонија не можат да се засноваат на омраза. Ова го изјави за БНТ Стефан Тафров, член на владејачката алтернатива на „Демократска ...
| | веќе видена | слични

Стефан Тафров, искусен дипломат и истакнат член на д есничарската партија Демократска Бугарија, која во бугарскиот парламент по изборите е застапена со 27 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 340 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ – Радев: Србија и Бугарија немаат проблеми што ги раздвојуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: