Денеска се регистрирани 37 нови случаи на Ковид 19

7 копии
2 копии
4 копии
5 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е 194 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последните 24 часа во Хрватска се евидентирани 40 нови случаи на зараза со коронавирус, тестирани се 2.116 лица, а 12 пациенти починале, објави Националниот ...
| | веќе видена | слични

Два ковид чисти градови и уште неколку на пат да го стигнат тоа. Вака денеска изгледа ковид сликата во Македонија анализирана според бројот на се уште активни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 167 | | | веќе видена

Во врска со неколкуте пожари што избувнаа денес во Кочани и околината, при што беа зафатени и неколку куќи, вечерва се обрати премиерот Зоран Заев, кој од ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска се регистрирани 37 нови случаи на Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: