Нови 15 починати и 37 заразени со коронавирус

20 копии
2 копии

Во последните 24 часа во Хрватска се евидентирани 40 нови случаи на зараза со коронавирус, тестирани се 2.116 лица, а 12 пациенти починале, објави Националниот ...
| | веќе видена | слични

Два ковид чисти градови и уште неколку на пат да го стигнат тоа. Вака денеска изгледа ковид сликата во Македонија анализирана според бројот на се уште активни ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со ковид-19 е стабилна, а од утре се олабавуваат дел од рестриктивните мерки, меѓу кои и носењето маска на отворено. Во неколку градови во ...
| | веќе видена | слични

 Во последните 24 часа се направени 1.325 тестирања, а регистрирани се 3 нови случаи на КОВИД-1, сите во Скопје. • Скопје – 3 Пријавени се вкупно 5 починати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа регистрирани се три нови случаи на коронавирус во Македонија, од направени 1325 тестови, дознава Курир. Битката со коронавирусот ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 153 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 233 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 37 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 265 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 222 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 389 | | | веќе видена

Земјите од Вишеградската група (Унгарија, Чешка, Словачка и Полска) го поздравија формирањето на иницијативата „Отворен Балкан“ (поранешен Мини-Шенген) од ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 15 починати и 37 заразени со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: