ФИЛИПЧЕ: Наесен е можен нов пик, но ако се постигне имунитет ќе биде далеку послаб од претходните три

Предвидувањата велат дека е можно наесен да имаме нов пик на пандемијата на коронавирусот, но во зависност од степенот на постигнат имунитет, се очекува тој да ...
| | веќе видена | слични

Само 71.060 граѓани се вакцинирани досега со две дози од вакцината против ковид-19 и може да се каже дека имаат шанса да развијат имунитет против болеста. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полека наближуваме до важната граница од 20 нови случаи за 14 дена на 100.000 жители, границата на прв степен на ризик од ширење на заразата, односно нивото на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Треба активно да се подготвуваме учениците од следната учебна година да се вратат во училишните клупи, размислувањата се во тој правец, вели заменик-министерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројките кажуваат дека нешто се случува во светски рамки, првпат глобално се соочуваме со непозната работа. Крајот се наѕира, што е знак дека нашата популација ...
| | веќе видена | слични

Самите бројки кажуваат дека нешто се случува не само кај нас и во светото, крајот се наѕира што е знак дека нашата популација стекнала имунитет, вели д-р Сашко ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаразени случаи секојдневно се намалува, па од утре следи олабавување на рестриктивните анти-ковид мерки. Здравствените власти одлучија да не се ...
| | веќе видена | слични

Полека наближуваме до важната граница од 20 нови случаи за 14 дена на 100 000 жители, границата на прв степен на ризик од ширење на заразата, односно нивото на ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во Дневникот на Сител заменик минстерот за здравство Илир Хасани кажа по официјалната изјава на компанијата, дека вакцината „Фајзер“ може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
сите 417 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 371 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 179 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Над 1000 хектари и над 100.000 евра изгореа пожарите на истокот од државата. Гори непрекинато еден месец. Почна со жетвата на јачменот, а сезоната поради ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИЛИПЧЕ: Наесен е можен нов пик, но ако се постигне имунитет ќе биде далеку послаб од претходните три

Од:
До кого (е-маил):
Порака: